O produkcie - Kowmi S.C. Hurtownia szkła i ceramiki Skład Fabryczny Zakładów Ceramicznych Bolesławiec

Idź do spisu treści

Menu główne:

O produkcie

Asortyment > Ceramika Bolesławiec
Nasza firma jest Składem Fabrycznym Zakładów Ceraicznych "Bolesławiec". Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. są jednym z największych producentów ręcznie zdobionej ceramiki bolesławieckiej. Tradycja Zakładów sięga do działającej w XIX fabryki Reinhold&Co.
 Posiadamy w swojej ofercie naczynia w tradycyjnych dekoracjach stempelkowych składające się z pawich oczek, kropek czy kresek które są dostępne  w stałej ofercie naszj firmy.
Z kolei odpowiadając na współczesne trendy Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC”a zarazem  firma Kowmi proponujemy nowe kolekcje naczyń w unikalnych, ręcznie malowanych wzorach.

Oferujemy również naczynia w jednobarwnych szkliwach. Oferta ta jest kierowana głównie do restauracji i karczm. Najbardziej popularnym  kolorem szkiw jest kolor brązowy lub piaskowy.

Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" gwarantują całkowite bezpieczeństwo naczyń w kontakcie z żywnością z uwagi na brak szkodliwych substancji w masie i w szkliwach. Wszystkie naczynia mogą być używane w zmywarkach, w kuchenkach mikrofalowych oraz w lodówkach do przechowywania żywności.
Do zapiekania w tradycyjnych piekarnikach w temp. 280oC oraz do podgrzewania na płytach elektrycznych przeznaczone są naczynia z tzw.ryflowanym dnem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego